Anime odcinki online w jednym miejscu!

Nie wiesz, gdzie oglądać anime odcinki? Lepiej trafić nie mogłeś!

Witaj na naszej stronie przeznaczonej dla prawdziwych fanów anime. Cieszymy się, że trafiłeś właśnie do nas! Czym różnimy się od innych miejsc w internecie, w których znajdziesz anime odcinki czy animowane produkcje pełnometrażowe? Jesteśmy przede wszystkim pasjonatami. Jest to strona od fanów dla fanów. Nie udostępniamy seriali i filmów anime dla pieniędzy. Anime to po prostu dla nas pasja i forma spędzania wolnego czasu. Chcemy przekazywać tę zajawkę dalej. Jeśli tu jesteś, oznacza to, że pojęcie, takie jak japońskie filmy animowane nie jest Ci obce. Usiądź więc wygodnie i ciesz się dobrym kinem.

Anime co to jest?

W Japonii termin Anime służy do określenia japońskich filmów animowanych, ale i również animacji jako takiej. A czym jest Anime poza Japonią? To przyjęta przez ogół nazwa animacji pochodzących z kraju kwitnącej wiśni. Czy słusznie? Nie nam to oceniać. Podobnie jak to, że charakterystyczny styl Anime najczęściej kojarzony jest z wielkimi oczami bohaterów i specyficznym okazywaniem emocji.

Nie do końca tak jest, bo nie wiem, czy wiesz, ale w przypadku popularnej u nas animacji „Pszczółki Mai”, również można mówić o japońskiej produkcji. Stylów i rodzajów Anime jest bardzo wiele. Wynika to z tego, że Anime jest kierowane do szerokiego grona odbiorców, nie ważne, czy jest to młodzież, przedstawiciel klasy pracującej, czy bogaty biznesmen. Każdy może oglądać Anime!

Nie jest więc prawdą, że Anime przeznaczone jest głównie dla dzieci i młodzieży. Oglądanie japońskich filmów animowanych to rozrywka także dla dorosłych.

Co rusz wypuszczane są coraz to nowsze seriale i filmy Anime. Najpopularniejsze są one rzecz jasna w Japonii, ale i w Europie cieszą się wciąż wzrastającą oglądalnością. W skrócie — lista Anime stale się powiększa, co daje widzom szeroki wybór ścieżek fabularnych, zgodnych z ich preferencjami.

Nie zawsze jednak Anime służyło wyłącznie rozrywce. W latach 30. XX wieku, w Japonii posługiwała się nim do celów propagandowych władza wojskowa, podobnie jak w europie były to filmy Goebbelsa.

Anime — odcinki, które rozpoczęły zainteresowanie w Polsce?

Jak większości, pewnie przychodzą Ci w pierwszej kolejności do głowy Anime top produkcje, jak legendarny Dragon Ball, Rycerze Zodiaku, Czarodziejka z księżyca czy na późniejszym etapie Pokemon. Nie zapominajmy także o kontynuacji klasyka Anime — Naruto Shippuden czy o serialu Bleach. Wielu starszych widzów ma jeszcze w pamięci takie produkcje, jak Dash Kappei (w Polsce znane jako Gigi) czy kapitan Tsubasa (bo kto z nas, biegając po boisku, nie chciał być jak Jastrząb!)

Jak wspomniałem wyżej, od tych produkcji dla wielu z nas zaczęło się oglądanie Anime, odcinki były namiętnie śledzone o stałych porach w telewizji i w ten właśnie sposób zaczynaliśmy budować swoją fascynację. Kto z nas wtedy myślał, że za kilka czy kilkanaście lat, będzie ono odgrywać dla nas tak ważną rolę? Pisząc do was te kilka słów na temat swojej przygody, wielokrotnie wracam myślami do dni, w których codzienny rytm dnia wyznaczały właśnie odcinki Anime emitowane w telewizji.

Mangi a anime - jakie różnice?

Podstawową różnicą do zapamiętania jest fakt, że manga to japońskie komiksowe rysunki, zaś do anime to wszelkie animowane produkcje. Te drugie mogą być tworzone na podstawie mang, i tak się też zresztą bardzo często dzieje.

Co jest lepsze? To już kwestia indywidualnego gustu każdego z nas. Film lub serial może być wyjątkowo spektakularny i widowiskowy, dzięki dobremu dubbingowi, soudtrackowi czy grafice. Należy jednak mieć na uwadze bardzo ważną rzecz — niektóre anime, które bazują na mangach, pomijają wiele istotnych wątków. Aby wyrobić sobie zdanie, warto zobaczyć je w obu formach.

Jakie wyróżniamy gatunki Anime?

Manga i Anime dzielą się na wiele gatunków, w tym także odpowiednich dla tradycyjnego kina aktorskiego. Mogą zawierać w sobie elementy akcji, przygody, historii dla dzieci, komedii, dramatu, erotyzmu (hentai), średniowiecznego fantasy, horroru, romansu, science fiction itd. Jak widzisz, w japońskiej kinematografii animowanej znajdziesz wszystko, czego szukasz.

Jeśli masz jakiekolwiek sugestie, propozycje lub chciałbyś nam jakoś pomóc, koniecznie skontaktuj się z nami! Na pewno Ci odpowiemy, bo zdanie każdego użytkownika się dla nas liczy. Staramy się, abyś mógł oglądać u nas najlepsze anime, ale może jest przykładowo jakiś serial animowany, którego szukasz? Daj znać. Odcinki, których nie możesz znaleźć? Kto wie, może uda nam się Ci pomóc. Na pewno zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Oglądanie anime online ma być przyjemnością. Obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby w naszym serwisie tak właśnie było. Baw się dobrze i do zobaczenia jeszcze nie raz!