Szukasz anime? Lepiej trafić nie mogłeś!

Witaj na naszej stronie. Cieszymy się, że trafiłeś właśnie do nas! Czym różnimy się od innych miejsc w internecie, w których znajdziesz anime odcinki, czy filmy pełnometrażowe? Jesteśmy pasjonatami. Nie robimy tego dla kasy, reklam, czy czegokolwiek innego, co tylko sobie wyobrażasz. Anime to dla nas nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, to pasja, którą chcemy się dzielić z ludźmi podobnymi do nas. Jeśli tu jesteś, znaczy, że chociaż trochę rozumiesz o co nam chodzi. Więc usiądź wygodnie i mamy nadzieję, że znajdziesz to, czego szukasz.


Anime, co to jest?

W Japonii funkcjonuje po prostu jako ogólne określenie animacji. Nie tylko tej japońskiej, ale animacji jako takiej, natomiast poza Japonią? To przyjęta przez ogół nazwa animacji pochodzących z kraju kwitnącej wiśni. Czy słusznie? Nie nam to rozsądzać. Podobnie jak to, że anime najczęściej kojarzone jest z wielkimi oczami bohaterów i specyficznym okazywaniem emocji.

Nie jest to prawdą, bo nie wiem czy wiesz, ale na przykład popularna u nas wiele lat temu “Pszczółka Maja”, również była japońską animacją. Stylów i rodzajów anime jest bardzo wiele, z czego to wynika? Jest kierowane do szerokiego grona odbiorców, nie ważne, czy jest to młodzież, przedstawiciel klasy pracującej, czy bogaty biznesmen. W Japonii anime ogląda każdy!

Anime co roku wychodzi mnóstwo, a popularność w europie rośnie w lawinowym tempie i dziś lista tematów fabularnych poruszanych w produkcjach jest tak szeroka, że niesposób czegoś nie znaleźć.

Nie zawsze jednak było tak różowo, że anime służyło wyłącznie rozrywce. W latach 30. XX wieku, w Japonii służyło władzy wojskowej do celów propagandowych podobnie jak w europie filmy Goebbelsa na przykład.

Anime, odcinki które rozpoczęły zainteresowanie w Polsce?

Jak większości, pewnie przychodzą Ci w pierwszej kolejności do głowy takie produkcje jak legendarny Dragon Ball, Rycerze Zodiaku, czy na późniejszym etapie Pokemon. Wielu starszych widzów ma jeszcze w pamięci takie produkcje jak Dash Kappei (w Polsce znane jako Gigi) czy kapitan Tsubasa (bo kto z nas, biegając po boisku, nie chciał być jak Jastrząb!)

Jak wspomniałem wyżej, od tych produkcji, dla wielu z nas, zaczęło się oglądanie Anime, odcinki były namiętnie śledzone o stałych porach w telewizji i w ten właśnie sposób zaczynaliśmy budować swoją fascynację. Kto z nas wtedy myślał, że za kilka, czy kilkanaście lat, będzie ono odgrywać dla nas tak ważną rolę? Pisząc do was te kilka słów na temat swojej przygody, wielokrotnie wracam myślami do dni, w których codzienny rytm dnia wyznaczały właśnie odcinki emitowane w telewizji.

Jak sprawa ma się dziś? Czyli Anime online!

Dziś każdy fan nie musi przechodzić przez to samo. Czekać z niecierpliwością na nowy odcinek ewentualnie dwa w porywach, (chociaż nie ukrywam, wiąże się to z pewną nostalgią!) Dzisiaj, można obejrzeć tyle odcinków ile się tylko chce, nie musząc nakładać na siebie żadnych ograniczeń. Bo kto z nas to lubi, prawda? Zwłaszcza, że czasu jest coraz mniej, więc czekanie nie jest w cenie.

Dlaczego więc, nasz serwis jest tym czego szukasz? Bo jak wspomniałem kochamy anime, odcinki znajdziesz u nas łatwo i intuicyjnie, bo wiemy, że czas jest dla Ciebie tak samo ważny jak dla nas. Uwierz mi, jesteśmy podekscytowani tym, że możemy Tworzyć naszą społeczność, a Ty nam w tym pomagasz. Im dłużej spędzasz z nami czas, tym bardziej wiemy, że to co robimy, robimy słusznie.

Jeśli masz jakieś sugestie, propozycje, lub chciałbyś nam jakoś pomóc? Skontaktuj się z nami! Na pewno Ci odpowiemy, bo zdanie każdego użytkownika się dla nas liczy. Może jest jakieś anime którego szukasz? Odcinki, których nie możesz znaleźć? Kto wie, może uda nam się Ci pomóc. Na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy. Oglądanie anime online ma być przyjemnością. Obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby w naszym serwisie tak właśnie było. Baw się dobrze i do zobaczenia jeszcze nie raz!